š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Apollo II - Constellation Blue Silver
| Case material: | Stainless steel 304L |
| Case diameter | 40mm |
| Lug to lug | 44mm |
| Lug width | 20mm |
| Movement: | Swiss FHF ST-96 manual |
| Power reserve: | ~24 -30 hours |
| Crown | Pushdown crown |
| Strap: | 20mm Leather Strap - Black |
| Ref. number: | AP5323CBS02 |
| Glass | High-domed hesalite |
Ā
- Made in India
- This model has been discontinued and won't be restocked again.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Apollo II - Constellation Blue Silver
Apollo II - Constellation Blue Silver
| Case material: | Stainless steel 304L |
| Case diameter | 40mm |
| Lug to lug | 44mm |
| Lug width | 20mm |
| Movement: | Swiss FHF ST-96 manual |
| Power reserve: | ~24 -30 hours |
| Crown | Pushdown crown |
| Strap: | 20mm Leather Strap - Black |
| Ref. number: | AP5323CBS02 |
| Glass | High-domed hesalite |
Ā
- Made in India
- This model has been discontinued and won't be restocked again.
Select Warranty
From $103.05
Apollo II - Constellation Blue Silverā
$103.05
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Case material: | Stainless steel 304L |
| Case diameter | 40mm |
| Lug to lug | 44mm |
| Lug width | 20mm |
| Movement: | Swiss FHF ST-96 manual |
| Power reserve: | ~24 -30 hours |
| Crown | Pushdown crown |
| Strap: | 20mm Leather Strap - Black |
| Ref. number: | AP5323CBS02 |
| Glass | High-domed hesalite |
Ā
- Made in India
- This model has been discontinued and won't be restocked again.





















