š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Apollo III - Cadmium Yellow Silver Ivory Leather
| Case material | Stainless steel 316L |
| Case diameter | 40mm |
| Lug to lug | 50MM |
| Lug width | 20mm |
| Movement | 2706 Automatic SMALL SECONDS MOVEMENT 21600 BPH |
| Power reserve | ~42 hours |
| Crown | Pushdown crown |
| Accessories | ITALIAN SUEDE LEATHER WITH BUTTERFLY BUCKLE |
| WATER RESISTANCE | 5ATM | ~50 METERS | ~164 FEET |
| Glass | K1 SCRATCH RESISTANT SAPPHIRE COATED CRYSTAL |
| REF. NUMBER: | AP5324CYS03 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Apollo III - Cadmium Yellow Silver Ivory Leather
Apollo III - Cadmium Yellow Silver Ivory Leather
| Case material | Stainless steel 316L |
| Case diameter | 40mm |
| Lug to lug | 50MM |
| Lug width | 20mm |
| Movement | 2706 Automatic SMALL SECONDS MOVEMENT 21600 BPH |
| Power reserve | ~42 hours |
| Crown | Pushdown crown |
| Accessories | ITALIAN SUEDE LEATHER WITH BUTTERFLY BUCKLE |
| WATER RESISTANCE | 5ATM | ~50 METERS | ~164 FEET |
| Glass | K1 SCRATCH RESISTANT SAPPHIRE COATED CRYSTAL |
| REF. NUMBER: | AP5324CYS03 |
Select Warranty
From $39.03
Original: $130.10
-70%Apollo III - Cadmium Yellow Silver Ivory Leatherā
$130.10
$39.03Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Case material | Stainless steel 316L |
| Case diameter | 40mm |
| Lug to lug | 50MM |
| Lug width | 20mm |
| Movement | 2706 Automatic SMALL SECONDS MOVEMENT 21600 BPH |
| Power reserve | ~42 hours |
| Crown | Pushdown crown |
| Accessories | ITALIAN SUEDE LEATHER WITH BUTTERFLY BUCKLE |
| WATER RESISTANCE | 5ATM | ~50 METERS | ~164 FEET |
| Glass | K1 SCRATCH RESISTANT SAPPHIRE COATED CRYSTAL |
| REF. NUMBER: | AP5324CYS03 |





















