🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Olympus - Azure Blue Silver
| Case material | Stainless steel 316L |
| Case diameter | 40MM |
| Lug to lug | 45MM |
| Lug width | 20mm |
| Movement | 2530 Automatic with Power Reserve and Small Seconds Movement 21400 BPH |
| Power reserve | ~40 hours |
| Crown | Pushdown crown |
| Accessories | NINE-ROW SOLID LINK 304L STAINLESS STEEL |
| WATER RESISTANCE | 5ATM | ~50 METERS | ~164 FEET |
| Glass | DOUBLE DOME SAPPHIRE CRYSTAL |
| REF. NUMBER: | OP5325ABS04 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Olympus - Azure Blue Silver
Olympus - Azure Blue Silver
| Case material | Stainless steel 316L |
| Case diameter | 40MM |
| Lug to lug | 45MM |
| Lug width | 20mm |
| Movement | 2530 Automatic with Power Reserve and Small Seconds Movement 21400 BPH |
| Power reserve | ~40 hours |
| Crown | Pushdown crown |
| Accessories | NINE-ROW SOLID LINK 304L STAINLESS STEEL |
| WATER RESISTANCE | 5ATM | ~50 METERS | ~164 FEET |
| Glass | DOUBLE DOME SAPPHIRE CRYSTAL |
| REF. NUMBER: | OP5325ABS04 |
Select Warranty
Select Strap
From $42.15
Original: $140.51
-70%Olympus - Azure Blue Silver—
$140.51
$42.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Case material | Stainless steel 316L |
| Case diameter | 40MM |
| Lug to lug | 45MM |
| Lug width | 20mm |
| Movement | 2530 Automatic with Power Reserve and Small Seconds Movement 21400 BPH |
| Power reserve | ~40 hours |
| Crown | Pushdown crown |
| Accessories | NINE-ROW SOLID LINK 304L STAINLESS STEEL |
| WATER RESISTANCE | 5ATM | ~50 METERS | ~164 FEET |
| Glass | DOUBLE DOME SAPPHIRE CRYSTAL |
| REF. NUMBER: | OP5325ABS04 |





















